AKTUALNOŚCI

WITAM PAŃSTWA NA MOJEJ STRONIE AUTORSKIEJ

      PIOTR JAROSZYŃSKI  

"Sic vive cum hominibus, tamquam deus videat; sic loquere cum deo, tamquam homines audiat" Seneka

Choć wielu sądzi, że tylko wiek XX był wiekiem totalitaryzmów (komunizm, faszyzm, nazizm) i że totalitaryzm skończył się wraz z upadkiem Bloku Sowieckiego to przecież w dalszym ciągu na świecie jawnie działają reżimy totalitarne, a demokracja zachodnia w coraz większym stopniu opanowywana jest przez ukryty totalitaryzm (zwany socliberalizmem), któremu nie obce jest łamanie autentycznych praw człowieka, jak choćby prawo do życia czy prawo do publicznego wyrażania wiary. Z uwagi na fakt, iż problem totalitaryzmu jest jednak ciągle zawężany do totalitaryzmu jawnego i że podejmowany jest prawie wyłącznie z punktu widzenia doraźnych rozgrywek politycznych lub sensacji medialnych, rzadziej natomiast z perspektywy filozofii i cywilizacji, zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z różnych ośrodków naukowych Polski i zagranicy (Stany Zjednoczone, Hiszpania), aby podzielili się z nami swoją wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami. Albowiem totalitaryzm, choć pod różnymi maskami lub nazwami, stanowi ciągłe zagrożenie dla człowieka jako osoby, trzeba umieć to zagrożenie rozpoznać, by się przed nim bronić, a w miejsce cywilizacji śmierci, budować cywilizację miłości.
Osoby zainteresowane uzyskaniem zaświadczenia o uczestnictwie w sympozjum będą mogły je otrzymać w recepcji. Będziemy wdzięczni za wcześniejsze potwierdzenie swojego udziału mailowo lub telefonicznie.

Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
Kierownik Katedry Filozofii Kultury

Podczas trwania sympozjum można będzie nabyć materiały z poprzednich konferencji: Przyszłość Cywilizacji Zachodu, Kultura wobec techniki, Filozofia i edukacja, Człowiek i państwo, Polityka a religia, Ewolucjonizm czy kreacjonizm, Sprawiedliwość – idee a rzeczywistość, Terroryzm – dawniej i dziś, a także ostatnie numery poczytnego periodyku filozoficznego Człowiek w Kulturze wydawane staraniem Katedry Filozofii Kultury KUL.
 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd