Felietony-wywiady
Już nie ma złudzeń - w naszej Ojczyźnie, w Polsce, rozpoczęła się zimna wojna. Większość parlamentarna, rząd i pełniący urząd prezydenta stanęli do walki z polskim narodem. Do swej dyspozycji mają główne instytucje życia publicznego, a nade wszystko media. Albowiem zimna wojna to wojna prowadzona nie przy pomocy karabinów czy armat, lecz właśnie mediów. Kula nie jest z ołowiu, ale ze słowa lub obrazu, do celu mierzy nie żołnierz, lecz dziennikarz, a lufą w nas wymierzoną nie jest lufa armatnia, lecz ekran telewizora wspierany przez wiele rozgłośni radiowych i rozmaite gazety. Niestety, prawie w każdym domu co najmniej przez cztery, pięć godzin ta lufa armatnia wypuszcza pociski, i to za naszym przyzwoleniem. Pociski te wylatują nie na hasło: „Ognia!", ale na hasło: „Kłamać!"

Co jest powodem, że tak bardzo zintensyfikowano działania propagandowe, że doprowadzono aż do stanu zimnej wojny? Przyczyną jest referendum konstytucyjne. Autorzy spisku przeciwko Polsce nie przypuszczali, że ich plany zostaną rozszyfrowane; sądzili, że Polacy, jak zwykle, nie dojdą do porozumienia, pokłócą się i wszystko prześpią.

Cyceron w Pierwszej mowie przeciwko Katylinie pytał: „Alboż nie poznajesz, że knowania twoje już są odkryte?, że twój spisek... jest już jakby siecią jaką splątany?, mniemaszli, że komu z nas nie wiadomo, kędyś się znajdował, jakich ludzi zwołałeś, coś tam z nimi uradził?" Wiemy, że w majestacie prawa i za zgodą samych Polaków uradzono zamach na Polskę. A ponieważ spisek ten został odkryty, przystąpiono do zimnej wojny. W jakim celu? Żeby wieść o tym podstępnym zamachu nie dotarła do wszystkich, żeby w referendum przeważyły głosy ludzi zdezorientowanych, którzy podpiszą wyrok na Polskę i na samych siebie.

Warto wobec tego poznać, z czego składa się owa wymierzona w nas kula antypolskiej propagandy. Opiera się ona przede wszystkim na założeniu, że w głosowaniu liczą się głosy, a nie prawda. A pamiętajmy, że od pól wieku pracowano nad niedouczaniem polskiego społeczeństwa, dzięki czemu wyższe wykształcenie ma tylko około siedmiu procent, przy średniej zachodnioeuropejskiej - około trzydziestu. A choć brak wykształcenia wcale nie przesądza o wartości moralnej człowieka, to jednak ułatwia manipulację, bo człowiek niewykształcony często nie jest w stanie poznać przemyślnych chwytów na nim stosowanych.

Jedną z podstawowych lektur, na której szkoleni byli zawodowi okłamywacze komunistyczni, było niewielkie dziełko znanego dziewiętnastowiecznego filozofa niemieckiego, Artura Schopenhauera, pt. Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów. Schopenhauer podaje trzydzieści osiem chwytów na to, jak kłamstwem można zwyciężyć prawdę. Ponieważ od strony merytorycznej zwolennicy parlamentarnego projektu konstytucji nie mają już nic do powiedzenia, warto zobaczyć, które ze sprytnych chwytów są obecnie przez nich stosowane. Powtarzają oni, że jeśli ten projekt konstytucji nie zostanie przyjęty, będziemy nadal mieli konstytucję stalinowską. Jest to chwyt nr 13, w którym czytamy: „Chcąc spowodować, aby przeciwnik przyjął naszą tezę, wypowiadamy również i antytezę, pozostawiając mu wybór między nimi; tę antytezę przedstawiamy tak jaskrawo, że przeciwnik, aby nie wpaść w paradoks, musi przyjąć naszą tezę, która przy porównaniu wydaje się sensowniejsza". Konstytucja stalinowska jest konstytucją bierutowską, w swej treści jest znacznie mniej groźna od projektu obecnego, bo nie tylko jest bardzo ogólnikowa, ale także nie funkcjonuje samodzielnie, lecz wespół z Małą Konstytucją z roku 1991. I dziwne, że spadkobiercy Stalina zaczęli straszyć Stalinem dopiero teraz, a nie przed czterema laty, gdy ponownie sięgnęli po władzę.

Pomimo argumentów wskazujących na to, że projekt konstytucji łamie podstawowe prawa człowieka, rodziny, narodu i prowadzi do utraty niepodległości, a więc jest niedemokratyczny i nieeuropejski, wciąż słyszymy, że parlamentarny projekt konstytucji jest wybitnie europejski. Przeczytajmy więc chwyt nr 14: „Bezczelnym manewrem można nazwać zachowanie następujące: dajmy na to, że na kilka pytań przeciwnik dał odpowiedzi niezgodne z zamierzonym przez nas wnioskiem; pomimo to traktujemy ten wniosek jako dowiedziony i tryumfalnie go wygłaszamy. Jeżeli przeciwnik jest nieśmiały albo głupi, my zaś dysponujemy dużą bezczelnością i dobrym głosem, to taka sztuka może się świetnie udać". Spytajmy: Czy oglądając telewizję, nie odnoszą państwo wrażenia, że Polaków, mówiąc słowami Schopenhauera, traktuje się jak głupich, i to w sposób jak najbardziej bezczelny?

Nagminnie mówi się o polskich wadach, kłamie się w żywe oczy, zarzuca się Kościołowi mieszanie się do polityki, Polaków obarcza się winą za nie popełnione zbrodnie. Po co? Zapoznajmy się z chwytem nr 8: „Doprowadzić przeciwnika do złości: albowiem w złości nie jest on w stanie prawidłowo rozumować i dopilnować swoich korzyści. Sprowokować do złości można przez jawnie niesprawiedliwe traktowanie lub przez szykany i w ogóle przez bezczelne zachowanie się".

To tylko trzy wybrane chwyty, jest ich jeszcze trzydzieści pięć, i wszystkie znajdują zastosowanie. Szkolenia na wykwalifikowanych kłamców trwają nieustannie. Telewizory zajmują centralne miejsce prawie w każdym polskim domu i przygotowują naboje kłamstwa. Ale to my włączamy telewizory, kupujemy antypolską prasę, słuchamy antypolskich rozgłośni. Pamiętajmy! Nabój kłamstwa nie wybucha w studio, ale w naszych domach.

Już coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że uknuty jest spisek przeciwko Polsce. Ale czy dotrzemy z tą wiadomością do większości Polaków? Nie załamujmy się, próbujmy to robić, do ostatniego dnia, do ostatniej godziny, do ostatniej minuty.

Piotr Jaroszyński
"Patrzmy na rzeczywistość"

Komentarze  

Tadeusz Jot
+2 # Tadeusz Jot 2011-05-08 09:57
www.youtube.com/watch?v=7gYk-O9qhX8
bardzo ciekawy link pokazujący kto naprawdę stoi za M Olejnik
Marcopolo
# Marcopolo 2011-03-10 03:01
Szanowny Panie Profesorze, jak rozumieć błogosławieństwo Watykanu dla GMO???
Piotr Jaroszyński
# Piotr Jaroszyński 2011-05-08 11:02
To nie Watykan i nie błogosławieństwo, ale opinia Papieskiej Akademii Nauk.

Piotr Jaroszyński
Jan
+2 # Jan 2010-06-13 08:40
To wszystko prawda DZIĘKUJĘ PANU Jednocześnie gorycz i cierpienie rozrywa mi serce ,bo cechą polaków jest naiwność i brak własnego zdania ,a przedewszystkim logiki Jestem realistą i wiem że z tym narodem nic dobrego się nie stworzy Najbardziej operatywni i logicznie myślący wyjechali z tego kraju A BANDA tuska i tym podobni będa doić ile się da z reszty chołoty TO PRZYKRE
Ewa
+1 # Ewa 2010-07-23 17:35
Szkoda tylko,że ogół społeczeństwa nie jest świadomy zagrożeń i manipulacji płynących z mediów. Dlatego mamy takie złe wybory. Część Polaków jest pogrążona w letargu.Jestem niezmiernie zdumiona,że po tak agresywnych i nienawistnych zachowaniach i wystąpieniach komitetu wyborczego p. myśliwego i jego otoczenia na czele z premierem, jeszcze duża część społeczeństwa nie przejrzała na oczy. Ja tego po prostu nie rozumiem.Takie postawy już powinny dyskwalifikować osoby pretendujące do najwyższych urzędów w państwie.Nie wiem co powinno się jeszcze wydarzyć, aby większość przejrzała na oczy i stając po stronie prawdy i wartości stała się jednością. W tym wypadku nie jestem optymistką. Po wyborach nie trawię już informacji o działaniach rządu, pana elekta i innych antypolskich działań. Dlatego szukam azylu w postaci wolnych od zakłamania mediów i z całego serca popieram wypowiedzi prawych, mądrych i szlachetnych Polaków, choćby w osobie szanownego Pana Profesora. Tylko wciąż ich za mało.
GRANIT
+32 # GRANIT 2010-05-15 02:35
Dzialanie - teraz

Teraz jest konieczne dzialanie

Dlaczego tak trudno, majac diagnose i program w zarysie, a nawet nie tylko w zarysie, przejsc do tworzenia spolecznych komitetow, formulujacych program, rejestrujac jego zniewalajaca spoleczna akceptacje I poparcie, a nawet niezadowolenie z braku jego realizacji, postulujacych realizacje programu, oraz – w nastepnej fazie – realizujacych ten program.

Z samych tylko osob, ktore sie powyzej wypowiedzialy 'za' (99,99 %), powstalby nie jeden taki komitet.

Osoby, ktore sa 'za', ale nie wypowiedzialy sie, z pewnoscia by dolaczyly, gdyby dowiedzialy sie o zawiazaniu takiego komitetu.

6.000 osob przeczytalo ten artykul.
Sadzac po powyzszej probce wypowiedzi, 99,99% jest 'za'.

Polacy! Do Broni! = Do Dzialania Praktycznego!

Potencjal spoleczny/narodowy zaprzepaszczony to grzech przeciwko Narodowi.

Serdeczne pozdrowienia,

Granit
JAGA
+4 # JAGA 2010-05-12 00:17
Panie Profesorze, Pana Tekst jest jak perla wsrod zbloconych, z fekalii wyciagnietych kamieni, ktore wala w nas kazdego dnia z mediow, z internetu z TV. A tej Kasi (24.04.2010 9.22)zwyczajnej POwskiej miotly po prostu mi szkoda -ewidentny bezmozgowiec.
jan------kansas city
+4 # jan------kansas city 2010-05-04 06:07
,,mysle ze juz ludzie nie wierza w tak zwane polskie media,,jest tam samo klamstwo i glupota'''bardzo serdecznie pozdrawiam pana profesora !!!,,,alleluja i do przodu''' !!pozdrawiam!!!serdeczne dzieki !!!!
Piotrek
+3 # Piotrek 2010-05-04 03:58
Dobrze, że są tacy ludzie jak Pan. Napawa to nadzieją, że "wrona orła nie pokona". Ale jednocześnie i strachem, bo ludzi świadomych zagrożenia jest coraz mniej. Komuch dość umiejętnie wlewa swoje ziarno do głów małolactwu, które ogląda głupawe reklamy, filmiki nimi przerywane, potem "dziennikarke" po 50tce z ufarbowanymi na blĄd włosami i przyjmuje za pewnik to,co mówi się w prywatneuj TV. Udało się zrobić z Kaczyńskich(ale nie tylko-także z większości prawej strony sceny politycznej)przedmiot ogólnego pośmiewiska, pogardy, obrzydzenia.I nowe pokolenia, chowane w klimacie "głupoty" Kaczolandu, rosną wierne mediom w komuszych łapach. do tego mądry dobór zdjęć i wizerunków dokłada 3 grosze-Tusek i komorski wiecznie usmiechnięci,swojscy jak po wspólnym drinku,Kaczory i reszta ZAWSZE skrzywione, gniewne.Z setki zdjęć zawsze można wybrać coś wyglądającego tak idiotycznie jak i miło. Szkoda tylko, że Prawica NIE CHCE się nauczyć oswojenia mediów przez dobry PR. Bo bez niego polegnie
Wojciech46
+2 # Wojciech46 2010-04-25 19:50
za wskazanie "Erystyki"
Tadeusz BAOBAB
+5 # Tadeusz BAOBAB 2010-04-24 21:16
Dziękuję Panie Profesorze za mądry tekst. Każdy myślący człowiek powinien mieć swoje "Westerplatte "(JPII). Jeżeli Nas obrażają w sprzedajnych mediach np.gazeta wyborcza,TVN,brukowce typu Agora to ludzie nawet indywidualnie powinni zarzucać pozwami sądy a nie pozwalać na chamstwo , obelgi, wyśmiewanie się z patriotyzmu, wiary i wszystkiego co najdroższe Polakom. Już widać , że tego przebudzenia Narodu sztuczne elity boją się najbardziej i mobilizują się do totalnego prania mózgów. Jestem przekonany , że po prostu im się to nie uda tym razem i Polacy w większości przejrzą na oczy.
Stefan - Steve
+6 # Stefan - Steve 2010-04-23 19:38
Bardzo mądre słowa Panie Profesorze. Dziękuję.
Michał
+3 # Michał 2010-04-23 14:53
Brawo Panie Profesorze. Bardzo mądre słowa. Nurtuje mnie jednak pytanie: wcześniej wspominał Pan o prawie dużych liczb. Mając tego świadomość jakie szanse na moralne zwycięstwo ma intelektualna nieliczna elita reprezentowana przez ludzi mądrych, ale zarazem skromnych, nie-krzykaczy, nie stosujących technik manipulacyjnych. To w skali miko.

W skali makro natomiast jakie realne szanse na odbudowanie swojej rangi w Europie ma kraj, który jak Pan słusznie zauważył, stracił wiele spośród swoich głównych atutów-mocnych stron, a jedyną niezależną instancją jest kościół, który nie zabiera głosu.

Mam wrażenie, że ludzie tani-głupi-agresywni dysponują bronią masowego rażenia (w tym media), podczas gdy intelektualna elita, z natury skromna i nie agresywna - skazana jest w tych warunkach na wyginięcie. Bo zgodnie z prawem wielkich liczb jakie szanse ma 100 mądrych ludzi przeciwko 900 populistom w tzw. demokratycznej strukturze, gdzie racje ma zawsze większość?
Kasia
-61 # Kasia 2010-04-23 11:22
Niech mnie ktoś uszczypnie!!!
Nie wierzę, że są tacy ograniczeni ludzie... i podobno mają wykszałcenie i tytuły naukowe...
Normalnie teoria spiskowa!!! Brak tu jeszcze czegoś o żydach i lożach masońskich, lucyferze, który chce przejąć władze nad światem...
Ludziska rąbnijcie się w głowy!! A Pan jeśli naprawdę jest profesorem to niech się zastanowi nad tym co pisze i jak... bo to właśnie na ludziach wykształconych spoczywa odpowiedzialność za tych bez wykształcenia, by im pomóc prześć przez świat, a nie wtłaczać do głów bzdury. Wystarczy, że media to robią...
Wstyd mi za wszystkich pseudonaukowców, którzy swoje kompleksy i braki w karierze chcą wypełnić takimi własnie stronami.
od Tadeusza
+11 # od Tadeusza 2010-04-23 23:56
Kasiu,
Obawiam sie, ze uszczypniecie niewiele Ci pomoze. W Twoim przypadku, chyba tylko obustronna lobotomia, wyzerowanie a potem stopniowe przeprogramowanie i calodobowy nadzor.
Zanim sie na to zdecydujesz, nie zapominaj prosze brac regularnie swoich lekarstw, o ktorych jak wynika z Twojego tekstu, znowu zapomnialas.
JohnDoe
+6 # JohnDoe 2010-04-23 01:36
Brawo!! Piękne słowa. Zgadzam się w 100%
Ania
+13 # Ania 2010-04-22 17:29
Podział na zdrajców i na patriotów jest po prostu oczywisty. Każdy Polak w swoim sercu dokona wyboru.
Dziękujemy za Pana wybór, niech będzie drogowskazem dla innych.
W górę serca !
skorpion-012
+6 # skorpion-012 2010-04-22 17:19
na przykład nie oglądam TV od trzech lat.Nawet tych transmisji ze Smoleńska nie oglądaliśmy.Niczego nie słucham tylko na swoją rękę szukam wiadomości.Potrafię zweryfikować co jest kłamstwem od razu..Mnie do niczego nie przekonają bo ja mam swoje zdanie i kieruję się swoim umysłem.To co teraz było w Smoleńsku,to była jawna zbrodnia.Ale macie rację,że Polacy śpią!.Ale przebudzenie będzie okrutne.
lukasz z
+4 # lukasz z 2010-04-22 13:55
brawo z ten tekst panie profesorze niestety tego tupu hipotezy nie maja szans przebic sie w mediach glownego nurtu szkoda
bernarda
+5 # bernarda 2010-04-22 10:12
Ta tragiczna naiwność Polakow i brak jedności nas wszystkich zabije
AdNovum
+5 # AdNovum 2010-04-22 09:51
Prawda o Katyniu jako miejscu zbrodniczego zamordowania oficerów i inteligencji - polskich jeńców wojennych przez rosyjskich zbrodniarzy ukryta była przed Polakami i przed światem na prawie pięćdziesiąt lat . Natomiast prawdy o Katyniu II - nie uda się ukryć nigdy .
AdNovum
Yvonne
+6 # Yvonne 2010-04-22 07:48
Z kim nie rozmawiam - nawet u fryzjera - to ludzie wiedzą!!! Ale są ludzie skołowani, którzy uparcie powtarzają, co im się w tv podaje. Jedno jest pewne - wszyscy zauważyli jak media przedobrzyły z żałobą. Chciano Polaków zasłoną dymną. POskutkowało to wyłączeniem tv i wyjściem do ludzi. A "eksperci" kazali w domach siedzieć, bo chmura pyłów nad Polską, ech...
Eugeniusz
-37 # Eugeniusz 2010-04-21 05:34
prosimy cos wiecej na ten temat
www.tv-polmusic.com
Tadeusz
+13 # Tadeusz 2010-04-20 09:25
"nie mam pojecia, co moglabym zrobic,"
Pani Ewo,
Przede wszystkim nie nalezy popadac w desperacje.
Trudno spodziewac sie od Polonusow, ze beda mieli REALNY wplyw na to co bedzie dzialo sie tu w kraju. Od 1945 roku kontrole nad wyborami i strategicznymi dla Polski decyzjami sprawuja nie Polacy dzialajacy spoza terytorium Ojczyzny. Wynikaloby z tego, ze i tu, w kraju, tak naprawde, niewiele mamy do powiedzenia. Sa oczywiscie sytuacje wyjatkowe, np: osobista i serdeczna znajomosc Ignacego Paderewskiego z prez. US Wilsonem, ktory sprawil, ze mimo duzego sprzeciwu swiatowych aj wajow, po 123 latach odrodzila sie w 1918 II RP.
Ze wzgledu na rozmiary i globalny zasieg przekazu, obecna tragedia Prezydenta L. Kaczynskiego moze skutkowac podobnie politycznie wazkimi
konsekwencjami. W rezultacie tak dramatycznie przywroconej i przypomnianej prawdy o katynskiej zbrodni, istnieje spora szansa na odbudowanie polskiej tozsamosci i suwerennosci.
Wojciech
+16 # Wojciech 2010-04-20 09:21
dziekuję za ten wspaniały tekst, od dawna nie ulegam wpływom zewnetrznym, mysle samodzielnie i chyba zawsze z dobrym skutkiem, chciałem pomóc krajowi, starałem się obudzić obywateli we własnej małej ojczyznie, ale poległem, bo większość myśli niestety inaczej. Zatem chętnie przyłacze się do silnego nurtu reformatorskiego. Dziekuję Panu za tę treść.
Ewa
+17 # Ewa 2010-04-20 02:19
Szanowny Panie Profesorze,
Bardzo potrzeba nam takich wlasnie Polakow,
zdaje sobie z tego sprawe, choc nie mieszkam w Polsce i nie mam pojecia, co moglabym zrobic, pragnelabym przyczynic sie do stworzenia nowej, lepszej Polski.
Przygnebia mnie fakt, ze moi znajomi bardzo wyraznie nie chca sie angazowac, usprawiedliwiajac sie tym, ze ich tam nie ma, tym samym ich to nie dotyczy.
Z powazaniem,
Ewa Poterala
Roman
+12 # Roman 2010-04-23 10:53
Zgadzam sie w 100%,że jest w dużej czesci spoleczenstwa taka reakcja.Co do wyksztalcenia,może i tak jest,ale też nie do końca.Wydaje mi się,że to bardziej kwestia wychowania w rodzinie.Od malego czlowiek powinien uczyc sie samodzielnego myslenia,a nie w/g GW czy TV realizowac swoje zycie.Dlatego należy walczyc o zachowanie praw rodzicow i ich mozliwosci wplywania na edukacje ich dzieci.Rodzina,rodzice-mam tu na mysli mama-tata,bo ten model też jest ośmieszany.Pozdrawiam.

Sens ofiary Chrystusa W Wielkim Tygodniu nasza uwaga skierowana jest na najważniejsze wydarzenie w dziejach ludzkości, jakim była śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa....

Jesteśmy Polakami! Wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci! Polak Polakowi bratem! Co dzień Polak narodowi służy! Polska Matką naszą - nie...

Pojęcie ETHOSU jest u swych greckich źródeł związane z obyczajowością (gr. ethos – obyczaj). Miało znaczenie przede wszystkim moralne, ale w...

Im dłużej zastanawiamy się nad kryzysem praworządności w naszym kraju, tym więcej odkrywamy przyczyn, z których jedne pojawiają dziś, inne zaś...

W imię nienawiści Teatr stał się narzędziem niszczenia polskiego katolicyzmu i polskiego patriotyzmu. Profanacja, skandal, prowokacja, bluźnierstwo, ohyda. Wystawiany...

Generał Zaruski – kurs na słońce! Józef Konrad Korzeniowski nie był jedynym pisarzem, którego przywołał z głębi lądu zew dalekich mórz i oceanów. Postacią jakże malowniczą, a zarazem...

Teatr Wielki jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli Warszawy. Wzniesiony został na początku wieku XIX (1825-1833) według projektu...

Do cnót, o których coraz częściej się zapomina, należy chrześcijańska cnota miłosierdzia. A przecież miłosierdzie - jak mówi św. Tomasz z Akwinu -...

Coraz częstszym zjawiskiem na polskiej wsi są opuszczone gospodarstwa. Puste podwórko, na którym nie widać domowego ptactwa, niezamieszkała psia...

Dziś Sejm rozpocznie prace nad dwoma projektami zmian w Instytucie. Pamięci Narodowej Platforma chce upartyjnić IPN. Z prof. Piotrem Jaroszyńskim,...

Jadąc przez Polskę w dniu Święta Niepodległości, można było zaobserwować, jak coraz bardziej polaryzują się środowiska, miejscowości, regiony. Są...

W centrum dziewiętnastowiecznej ideologii komunistycznej leżało pojęcie proletariatu. To proletariat miał być tym nowym „narodem wybranym", który...

Nasze wyobrażenie o emigracji jest dość powierzchowne, a nierzadko mylne. Przede wszystkim emigracja polska w XX wieku była tak różnorodna, że nie...

Kto rządzi światem? Już za samo zadanie takiego pytania można być posądzonym o jedno z największych przestępstw, jakim jest głoszenie spiskowej teorii dziejów. „Spisek”...

Wpaja się nam od kilku lat, że ustrój państwa może być albo demokratyczny albo totalitarny, pierwszy jest dobry i nowoczesny, drugi jest zły i...

Dla wielu z nas PRL jest nie tylko faktem historycznym, ale również faktem prawnym. Było takie państwo, miało legalny status, czyli swoją nazwę...

Postępuje proces dechrystianizacji Europy. Przejawia się to na wszystkich polach kultury, w nauce i edukacji, w moralności, ekonomii i polityce, w...

"Feliks Koneczny jest niezastąpiony tam, gdzie pojawia się pytanie o tożsamość Zachodu" - podkreśla w książce "Przywracanie pamięci" prof. Piotr...

Z prof. Piotrem Jaroszyńskim, wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w...

Wiele osób ciągle nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo obraz telewizyjny może zatruwać naszą świadomość. To prawda, że gdy patrzymy na flakon z...

Refleksje w rocznicę Niepodległości 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów skłaniać może do wielu refleksji. Zależy kto się zastanawia i z kim...

Gender: jeśli nie mężczyzna Feministki popierające gender odwracają się od swojej tradycyjnej roli żony i matki, co sprawia, że nie może już być mowy o normalnej rodzinie. Ale...

Nowa Lewica – pokonać Kościół Wariant sowiecki komunizmu nie sprawdził się, ale czy to znaczy, że wiara w komunizm w ogóle znikła? Nie. Ta wiara przetrwała, tyle że na Zachodzie...

Wielki Jubileusz to okazja do zrobienia pewnego remanentu. Szczególnie ważny jest problem obecności Kościoła i chrześcijaństwa w życiu społecznym....

Na kanwie wypowiedzi Ojca św. w naszym Parlamencie (22.06.1999 r.) mogliśmy usłyszeć opinię bardzo wielu środowisk, że papież popiera wejście Polski...

Jan Paweł II wobec totalitaryzmów: dawnych i obecnych W Niedzielę Miłosierdzia Bożego byliśmy świadkami kanonizacji błogosławionego Jana XXIII oraz Jana Pawła II. W nawiązaniu do tej uroczystości w...

Bohaterscy rektorzy KUL Walka o zachowanie tożsamości narodowej przebiega na wielu płaszczyznach. W przypadku Polski szczególne znaczenie ma utrzymanie związku Kościoła z...

Polskie wychowanie Podróżując po Polsce i świecie, mamy okazję poznawać nie tylko obce państwa i narody, miasta i dziewicze obszary, ale również polskie rodziny.

Rok 2001 został ogłoszony przez polski parlament Rokiem Prymasa. Chwalebna to inicjatywa. Ze względu jednak na podwójną taktykę „sił postępu", która...

Moje opinie i zarazem doświadczenia z CK pokrywają się ze spostrzeżeniami innych naukowców. Przytoczę teraz kilka cytatów z kolejnych artykułów pt....