FILMY

WITAM PAŃSTWA NA MOJEJ STRONIE AUTORSKIEJ

      PIOTR JAROSZYŃSKI  

"Sic vive cum hominibus, tamquam deus videat; sic loquere cum deo, tamquam homines audiat" Seneka

Podczas pobytu w Chicago prof. dr hab. Piotr Jaroszyński wziął udział w audycji publicystycznej w studiu TV Trwam w Chicago Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej. Tematem programu był dzień 11 listopada - rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Program poprowadził red. o. Zbigniew Pieńkos.

HEADER 

Maciek z Texasu
+2 # Maciek z Texasu 2012-12-19 21:14
Pan jest naszym głosem w USA! Filozof i wieszcz!
Wanda Orlop
+1 # Wanda Orlop 2012-12-05 05:39
Pana felietony wyznaczają rytm moich środowych przebudzeń. Wielkie dzięki, Panie Profesorze! Łatwiej wstawać w ten dzień i łatwiej utwierdzać się w godności ludzkiej, którą tak trudno dziś utrzymać. Pozdrawiam. Zdrowia życzę. Chciałabym podarować Panu piękną książkę. Proszę o adres. W.O.
Krzysztof
0 # Krzysztof 2012-11-28 20:50
Dziękuję Panu Profesorowi za wykłady i felietony.
Tadeusz
-4 # Tadeusz 2012-11-25 17:24
Cały czas to samo. Ta sama i dorze znana prawda o potrzebie utrzymywania więzi z ojczyzną i wysyłania do Polski, przez emigrantów, swoich dzieci. Sam miodzik. I nagle zgrzyt i fałsz. 28 min. rozmowy i szok. Ojciec prowadzący utwierdza nas, że mamy już w Polsce niepodległość. A więc klasyczna i mam głęboką nadzieję niezamierzona, manipulacja. Czyżby najważniejszym przekazem audycji n.t. rocznicy odzyskania w 1918 niepodległości, miało być utwierdzenie, że mimo czychających pułapek i stałej potrzebie czynienia dobra i poszukiwania prawdy, reszta (poza ekonomią) jest już na kursie i ścieżce, czyli w porządku?
Z całym szacunkiem dla obu, znanych w Polonii prelegentów, jestem innego zdania. W zestawieniu zaproszonych z kraju, przez Ojca Pieńkosa, "niepodległościowych" gości, zdecydowanie lepiej odebrałem rozmowę z Janem Pietrzakiem (polecam), kyóry nie owijał w bawełnę, że daleko nam znowu w Polsce do wolności, nie mówiąc już o niepodległości.
Nah`tah ni
0 # Nah`tah ni 2012-11-26 13:43
Wolność jest!A niepodległość NALEŻY sobie WYWALCZYĆ!Na świecie, nawet Wolności ludzie nie mają, a o niepodległości to nawet marzyć nie śmią.Jak się nic nie płaci za swą wolność to się gani ludzi mądrzejszych od siebie.Na początek należy zacząć od siebie i NIE WALIĆ TAKICH BYKÓW!

Our website is protected by DMC Firewall!